Recenzie Metabo

Metabo POWERMAXX BS 12 BL Q 601039800

Overený zákazník StavbaEU.sk Peter

Pridané: 1. októbra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

• malý, šikovný, pomerne silný produkt
  • baterky vydržia dlho
  • dokúpil som si ešte jednu rýchlo upínaciu hlavicu
Metabo Posuvné saně TS pro stolní okružní pily TS 254/216

Metabo Posuvné saně TS pro stolní okružní pily TS 254/216

Overený zákazník Doktor Kladivo peter

Pridané: 27. septembra 2023

Zakúpený v Doktor Kladivo

• Ok, montáž aj na inú značku
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 601613850

Metabo MS 36-18 LTX BL 40 601613850

Pridané: 18. septembra 2023

• Vysoký výkon, porovnateľný s cca 2000W elektrickou reťazovou pílou.
  • Dobre maže reťaz, z píly pri skladovaní nevyteká olej.
  • Výborne vyvážená, dobre sa drží v ruke a s dvomi batériami prijateľne ťažká.
  • Plynulá regulácia otáčok.
  • Pri rezaní dosiek veľmi slušná výdrž na jedno nabitie s 5,5 Ah batériami.
  • Nízka hlučnosť, netreba štartovať motor, miešať benzín, zohrievať, ťahať káble.
  • Napínanie reťaze pomocou skrutiek a kľúča, čo však môže niekomu vadiť avšak mne sa to osvedčilo ako spoľahlivejšie riešenie v porovnaní s beznástrojovým patentom.
  • Široký rozsah napínacej skrutky, podarilo sa mi bez problému nasadiť reťaz s 55 aj s 57 článkami.
  • Okamžité zastavenie reťaze.
  • Za danú cenu skôr priemerná kvalita spracovania (lícovanie plastov a pod.)
  • Vzhľadom ku cene absentuje nejaký centrálny displej alebo aspoň LED ukazovateľ stavu batérie.
  • Za danú cenu by mohla píla disponovať automatickým napinákom reťaze.
  • Píla sa mi niekoľkokrát pri rezaní z ničoho nič vypla, pritom nebola preťažená a do chodu sa ju podarí dostať až keď vyberiem a znovu zasuniem batérie.

Pri rezaní hrubších hranolov sa batérie vybijú omnoho rýchlejšie ako pri rezaní dosiek.
Reťaz musí byť vždy ostrá, inak sa batérie po pár rezoch vybijú.
V porovnaní s lacnejšími pílami, kde som v recenziách zachytil ako im dymia kontakty, pripekajú sa a prehrievajú batérie, mám po niekoľkých kubíkoch narezaného dreva kontakty bez opalu a pri práci sa stroj ani batérie takmer vôbec nezohrievajú.
Pílu som kúpil len preto, že potrebujem občas popíliť drevo na kúrenie, na tento účel mi je síce najvhodnejšia elektrická píla ale obmedzuje ma ťahanie káblu. Cena je trochu ustrelená a to som pritom dlho čakal kým bude ako - tak prijateľná. Pôvodne sa píla na SK začala predávať za cca 400 Eur takmer rok po tom ako bola dostupná v Nemecku. V Nemecku ide píla aktuálne za cca 200 Eur, čo je vzhľadom na jej kvality a konkurenciu adekvátna cena. Ja som za ňu vysolil 277 Eur v SK eshope, hlavne kvôli záruke. Hlavný dôvod pre výber tejto píly bola príslušnosť ku zvyšku AKU platformy a to, že nepotrebujem rezať v lese a podobne. Inak by som peniaze radšej investoval do benzínovej Husqvarny.

Overený zákazník StavbaEU.sk Jozef

Pridané: 17. septembra 2023

• Vysoká kvalita.
  • Presnosť opracovania.
  • Stabylný stroj.
Metabo UHEV 2860-2 600713500

Metabo UHEV 2860-2 600713500

Overený zákazník StavbaEU.sk Miky.

Pridané: 11. septembra 2023

(naposledy upravené 11. septembra 2023)

• Metabo je metabo.
  • Neviem o nevýhode,chcel som metabo.

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Pridané: 10. septembra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Kvalitné spracovanie i dobrá cena, maximálna spokojnosť.
Metabo KGS 305 M

Metabo KGS 305 M

Overený zákazník Ručné-Náradie.sk Overený zákazník

Pridané: 5. septembra 2023

Zakúpený v Ručné-Náradie.sk

• Výborná kvalita i cena.
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 601610850

Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 601610850

Pridané: 31. augusta 2023

• Dobre vyvážená, na pomery akumulátorového stroja mimoriadne výkonná, tichá, žiadne vibrácie. Možnosť kosiť so silónom ako aj s nožom. Citlivá regulácia od nula otáčok, príde vhod hlavne pri kosení okolo stromov, plotu atď. Motor ani batérie sa ani pri výraznej záťaži nezohrievajú. V prípade reklamácie kladne hodnotím férový a rýchly prístup autorizovaného servisu.
  • Tyč nie je teleskopická a nie je možné ju nijak sklopiť. Kosačka sa teda celkom zle preváža, je potrebné vždy sklopiť zadné sedadlo. Keďže občas potrebujem kosiť pri potoku, kvôli konštrukcii kosačky musím dávať pozor aby som neutopil motor.

Po dvoch sezónach používania som so strojom spokojný. Pre moje potreby je viac než dostačujúci. Poradí si aj s vysokou trávou, jemná regulácia otáčok je skvelá na citlivé kosenie pri okrajoch záhonov či pri stromoch. Vďaka konštrukcii, kde na jednom konci sú batérie a riadiaca elektronika, a na opačnom konci tyče je motor, vyžínačka je skvele vyvážená, má nízky hluk, odpadáva potreba prevodovky atď. Nevýhodou je, že sa stroj nedá nijak zložiť, čo mi komplikuje situáciu pri prevážaní v aute. S trojčepeľovým nožom si poradí aj s metrovou burinou s hrubými stonkami. So žacím nožom zároveň dosahujem omnoho väčšiu pokosenú plochu na jedno nabitie. Pokiaľ ide o menšie dokončovacie práce v upravenej záhrade, je zbytočne silná. Keď ale potrebujem pokosiť burinu a vysokú trávu mimo vlastnej záhrady, plne nahradí benzínovú kosačku. S dvomi 5,5 Ah batériami sa dá vo vysokej tráve kosiť približne 20 – 25 minút. V prípade ak má človek k dispozícii druhý pár batérií, dá sa pracovať takmer nepretržite. S nabíjačkou ASC145 je uvedená batéria z nuly plne nabitá približne za 40 minút. Stroj má s ohľadom na cenu batérií opodstatnenie hlavne pre niekoho, kto už vlastní iné náradie značky Metabo alebo inej kompatibilnej značky CAS, prípadne plánuje postupne budovať zbierku strojov

Overený zákazník MLtools.sk Vm

Pridané: 25. augusta 2023

(naposledy upravené 25. augusta 2023)

Zakúpený v MLtools.sk

Robi to co som ocakaval. Dobra manipulacia aj ovladanie. Kvalitu a spolahlivost preveri az cas.

Metabo WEV 850-125

Metabo WEV 850-125

Overený zákazník Doktor Kladivo Jaroslav

Pridané: 18. augusta 2023

(naposledy upravené 18. augusta 2023)

• Bez kábla
  • bez regulácie otáčok, treba batériu silnejšiu 5,5Ah, 2 Ah spapá za 30min
Metabo WVB 18 LT BL 11-125 QUICK 613057840

Metabo WVB 18 LT BL 11-125 QUICK 613057840

Pridané: 15. augusta 2023

• Tichá, veľmi silná, kompaktná pri použití vhodnej batérie.
  • Regulácia otáčok, polohovateľný kryt
  • Brzda kotúča, zastaví v momente po vypnutí
  • Soft start, žiadne trhnutie pri zapnutí
  • Rýchloupínacia matica, výmena kotúčov bez potreby kľúča
  • Horšia manipulácia pri väčších AKU článkoch
  • Regulácia otáčok by mohla byť riešená tlačidlami +/- namiesto kolieska

Pri výbere akumulátorovej uhlovej brúsky som bol obmedzený výrobcom Metabo, respektíve aku platformou CAS, keďže vlastním už niekoľko strojov tejto značky a chcel som si doplniť stroj do platformy. Lenže vyznať sa v ponuke uhlových brúsok Metabo nie je vôbec jednoduché. Moje hlavné požiadavky boli, aby mala brúska brushless motor a brzdu, ktorá po vypnutí zastaví kotúč. Zastavenie je skutočne rýchle, výrobca uvádza pod 1 sekundu a z hľadiska bezpečnosti ide o veľmi užitočnú funkciu. Stroje s touto výbavou štartujú s cenovkou od približne 160 Euro. Je preto vhodné porovnať si ostatné modely, kde človek môže ľahko zistiť, že ak ešte trochu priplatí, dostane pár užitočných funkcií navyše. Keď sa tento stroj objavil za 190 Eur aj s Metaboxom, nemohol som odolať. Brúsky na obrázkoch vyzerajú takmer identicky, líšia sa písmenkovým označením a cenovkou. Je preto dobre pozerať na ich označenie: Prvé písmeno W znamená, že ide o uhlovú brúsku. Spravidla druhé písmeno B znamená, že má stroj brzdu. Ak je medzi W a B ďalšie písmeno, znamená to ďalšie funkcie: P značí pádlový vypínač a písmeno V značí variabilné nastavenie otáčok, ktoré sa ukázalo ako veľmi užitočné. Nasleduje číslo 18 ktoré značí napájacie napätie 18V, ďalej označenie L/ LT/ LTX ktoré značí niečo ako úroveň kvality a napokon BL, ktoré označuje bezuhlíkový (brushless) motor. Aby toho nebolo málo, na prelome rokov 2022 a 2023 sa na trh dostali nové aku uhlové brúsky, pri ktorých výrobca uvádza, že majú výkon zvýšený o 40%, pritom ich cena zostala približne rovnaká oproti starým modelom. Nové modely spoznáte tak, že vo svojom označení majú napísané napríklad 11 – 125, čo znamená, že ide o stroj s výkonom 1100W a priemerom kotúča 125mm. Písmeno Q na úplnom konci názvu znamená rýchloupínaciu maticu, ktorá uľahčí výmenu kotúčov. Brúska WVB 18 LT BL 11 – 125 Q je teda jedna z tých lepších, čo Metabo ponúka. Ide o stroj z novej rady, s variabilným nastavením otáčok, brzdou a bezuhlíkovým motorom. Má štíhle, podlhovasté telo, výborne sa drží v rukách a svojou hmotnosťou neprekračuje podobne výkonné stroje napájané zo siete. Rýchloupínacia matica, otáčateľná batéria, polohovateľný kryt či bezpečnostná spojka v prípade zaseknutia kotúča, sú príjemnými doplnkami. Na pohon som skúsil 2Ah batériu, ktorá stačí na poháňanie brúsky pri rezaní prinajlepšom 2mm plechu. Pri väčšej záťaži nedokáže batéria dodávať dostatočný prúd a rýchlo sa vybije, zároveň sa celkom zohrieva. Jedinou výhodou je len nízka hmotnosť, 400g batériu si človek ani nevšimne. Úplne iné pocity z brúsky poskytla LIHD batéria s kapacitou 5,5 Ah, ktorá spomedzi všetkých Metabo batérií dokáže dodávať najvyšší prúd. Keď som do brúsky upol 150mm diamantový kotúč, rezal som betón akoby sa nechumelilo. Batéria sa pritom ani trochu nezohriala. Daňou však je zvýšenie hmotnosti, keďže 5,5 Ah blok váži 1 kg. Veľká a ťažká batéria má negatívny vplyv na ergonómiu, brúska sa prevažuje dozadu a veľká batéria zavadzia pri práci. Aj keď brúska má silu na to, aby rezala betónovú dlažbu, fyzika nepustí. Batéria s kapacitou 100 Wh stačí na pohon brúsky pri plnom výkone po dobu približne 6 minút, nabíjanie s nabíjačkou ASC145 trvá 40 minút. Po pár rezoch je potrebné batériu vymeniť a tak je na zváženie, či je väčšia otrava ťahať za sebou kábel, alebo neustále prehadzovať ťažké batérie medzi brúskou a nabíjačkou. Ako ideálna kombinácia kapacity a hmotnosti sa javí batéria LIHD 4Ah na rezanie menších priemerov či brúsenie.

METABO AS 18 Hepa PC Compact 16 ks

METABO AS 18 Hepa PC Compact 16 ks

Overený zákazník vrecka-vysavace.sk Overený zákazník

Pridané: 11. augusta 2023

Zakúpený v vrecka-vysavace.sk

• za uveden mnozstvo super cena,. v porovnani s originalom
  • vrecka niesu vhodne na jemny prach po bruseni , no tak uvidime
Metabo KB 18 BL

Metabo KB 18 BL

Overený zákazník Alza.sk Guly

Pridané: 10. augusta 2023

Super

Overený zákazník Doktor Kladivo Overený zákazník

Pridané: 8. augusta 2023

Zakúpený v Doktor Kladivo

• Velmi presna vrtacka bez hadzavosti
Metabo BS 18 MD 602207880

Metabo BS 18 MD 602207880

Overený zákazník Alza.sk Hanko

Pridané: 8. augusta 2023

Zakúpený v Alza.sk

• Skrutkovač a vrtačka spolu aj s príslušenstvom

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Pridané: 7. augusta 2023

(naposledy upravené 10. augusta 2023)

• Znacka
  • Kvalita/prevedenie

Pokosova pila s pojazdom, vzhladom k znacke prijatelna cena, hned po vybaleni presne nastavena, reze presne na uhly, premerane na hranole 5x5 dvoma uholnikmi, vykon dostacujuci prereze bez zavahania, osvetlenie priestoru, laserove navadzanie, solidne vyhotovenie, oproti ""neznackovej"" konkurencii trochu drahsia ale myslim ze sa oplati priplatit kedze by do buducna nemal byt problem s prislusenstvom a nahradnymi dielmi, negativa zatial nemam.

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 6. augusta 2023

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

• Presna, ziadna hadzavost

Potreboval som vrtacku na vrtanie do dreva s minimalnou hadzavostou. Podla recenzii som najprv kupil Bosch gsb 21-2 rct, ktoru som vratil, lebo hadzavost bola 1mm.
Za mna splnila, co som od nej potreboval.

Metabo Novorapid rezný kotúč 115 x 1,0 mm 616270000

Metabo WE22-230 MVT

Metabo WE22-230 MVT

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 1. augusta 2023

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

výhoda

Metabo WE 2000 230